به گزارش خبرگزاری اهل*بیت(ع) ـ ابنا ـ حجت الاسلام والمسلمین «شیخ مهدی کربلایی» نماینده آیت الله سیستانی و متولی حرم مطهر امام حسین (ع) در مراسم رونمایی از ضریح جدید حبیب* ابن مظاهر که با حضور شخصیت*های عراقی، ایرانی و چند کشور دیگر در صحن بزرگ حرم اباعبدالله الحسین(ع) برگزار شد، از تمامی دست*اندرکاران ساخت این ضریح، ناظران و خیرین، هنرمندان و استادکاران ایرانی تشکر کرد.
گفتنی است ضریح جدید حبیب ابن مظاهر روز پنجشنبه هفته گذشته و در آستانه سالروز شهادت حضرت صدیقه طاهره سلام الله علی*ها طی آئینی با حضور حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق، تولیت عتبه عباسی، رئیس شورای شهر کربلا، روسای قبایل، مدیران ارشد اوقاف شیعی، مسئولان ستاد بازسازی عتبات و جمعی دیگر از مقامات و شخصیت*هایی از ایران، عراق، هند و ... برگزار شد.
این مراسم در صحن بزرگ عتبه مقدسه حسینی با قرائت آیاتی ازکلام الله مجید آغاز شد و در ادامه شیخ عبدالمهدی کربلایی به سخنرانی پرداخت و از دستاندارکاران این پروژه قدردانی کرد.
همچنین در ادامه این مراسم مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات مستقر در کربلا با ارائه گزارشی از روند، طراحی، ساخت و نصب ضریح حبیب بن مظاهر، گفت: این ضریح ۹ پنجره و یک در دارد، همچنین تاج ضریح با خطوط سوره*های قرآنی «نور و اعلی» و اسامی مقدس چهارده معصوم(ع) به صورت مینا و طلاکاری شده تزئین گردیده و بر روی ۶۳ پر طاووس اسماء جلاله می*ناکاری شده است.
مسئول پروژه ساخت ضریح در استان البرز نیز در سخنانی خاطرنشان کرد: هزینه ساخت این ضریح از منابع نذورات و هدایای مردمی بوده که طراحی، نظارت و نصب آن توسط واحد فنی مهندسی استان البرز انجام شده است.
تجلیل از خادمان و دستانداراکاران ساخت و نصب ضریح جدید حبیب بن مظاهر با حضور شیخ مهدی کربلایی و رئیس قبیله بنی اسد در کربلا و جمعی از مسئولان پایان بخش این مراسم بود که پس از آن حاضرین با سردادن شعار «لبیک یا حسین (علیه السلام)» از طرف باب راس شریف حرم مطهر برای رونمایی از ضریح جدید شیخ الشهدای کربلا حبیب بن مظاهر وارد روضه مطهر شدند.