گروه بین*الملل: چهارمین جشنواره بین*المللی قرآنی «سعید بن*جبیر»، 18 اسفندماه در استان «واسط» عراق برگزار می*شود.


به گزارش خبرگزاری بین*المللی قرآنی(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع*رسانی «فنار نیوز»، چهارمین جشنواره بین*المللی قرآنی سعید بن جبیر 18 اسفندماه آغاز می*شود و به*مدت سه*روز ادامه دارد.
در این دوره از جشنواره علاوه بر مشارکت مؤسسات و انجمن*های قرآنی عراق، کشورهای سوئد، دانمارک، ایران، لبنان، افغانستان، تاجیکستان، بریتانیا و ... حضور پیدا خواهند کرد.
در این راستا «ناطق زرگانی»، رئیس اتحادیه انجمن*های قرآنی در عراق بیان کرد: در چهارمین جشنواره قرآنی سعید بن*جبیر، مراکز قرآنی آستان مقدس حسینی و مرکز ملی علوم قرآن عراق، انجمن و مجتمع*های قرآنی و شعبه قرآنی دانشگاه «واسط» و اوقاف شیعیان عراق حضور خواهند داشت.
وی افزود: در این جشنواره بیش از پنجاه برنامه متنوع اجرا خواهد شد که محافل قرآنی، جلسات پژوهش* و نشست ویژه مؤسسات قرآنی کشورهای مختلف جهان از جمله آن*ها است.
در این جشنواره همچنین مسابقه ویژه رسانه*ها برگزار و طی آن برترین پوشش خبری از این جشنواره و نیز 10 عکس برتر از فضای جشنواره انتخاب و معرفی می*شود.
زرگانی عنوان کرد: از جمله برنامه*های جانبی این جشنواره نیز می*توان به برپایی نمایشگاه بین*المللی خط قرآنی و نیز محافل بین*المللی انس با قرآن ویژه دانش*آموزان در مدراس دولتی و خصوصی و نیز در دانشگاه واسط اشاره کرد.
سعید بن*جبیر، از شیعیان مخلص امام سجاد(ع) و حافظ، قاری و مفسر قرآن کریم بود که در سال 95 هجری قمری به دست حجاج بن*یوسف ثقفی، ظالم*ترین والی حجاز و عراق در زمان بنی*امیه، کشته شد.
سعید بن جبیر در زمان خلافت حضرت علی(ع) در کوفه، به دنیا آمد. وی از عالم*ترین مردمان زمان خود بود.