گروه بین*الملل: نمایشگاه سالانه «اسلام حقیقی را کشف کن» که به همت انجمن اسلامی دانشگاه «نیوکاسل»(شمال شرق انگلیس) برگزار شد؛ مورد استقبال چشمگیر دانشجویان غیرمسلمان قرار گرفت.


به گزارش خبرگزاری بین*المللی قرآن (ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع*رسانی «المواطن»، نمایشگاه «اسلام حقیقی را کشف کن» هرساله به همت انجمن اسلامی دانشگاه «نیوکاسل» انگلیس برگزار می*شود.
این نمایشگاه با حضور دانشجویان غیرمسلمان از انگلیس و دیگر کشورها به مدت یک هفته برگزار شد و روز جمعه، 7 اسفندماه، به کار خود پایان داد.
نمایشگاه «اسلام حقیقی را کشف کن» با سازماندهی بسیار خوبی که طی سالیان گذشته داشته، برای بسیاری از دانشجویان غیرمسلمان یک فعالیت فرهنگی شناخته شده است؛ بنابراین بازدیدکنندگان زیادی از سایر کشورها عازم نیوکاسل می*شوند.
«موسی الغامدی»، رئیس انجمن اسلامی دانشگاه نیوکاسل، در این باره گفت: برگزاری نمایشگاه «اسلام حقیقی را کشف کن» طی سالیان گذشته موفقیت*آمیز بوده و در این دوره نیز با تلاش دانشجویان نخبه شرکت*کننده، همانند دوره*های گذشته به*صورت موفقیت*آمیزی برگزار شد.
وی استقبال از این نمایشگاه اسلامی را بی*نظیر خواند و گفت: بیش از 4 هزار نفر از این نمایشگاه سالانه که فقط به مدت یک هفته برگزار شد، بازدید کردند.
الغامدی درباره اهداف نمایشگاه تصریح کرد: این نمایشگاه یک اقدام تبلیغاتی برای معرفی اسلام ناب و تصحیح تصورات نادرست شکل*گرفته نسبت به دین مبین اسلام و مسلمانان است.
به گفته وی، در این نمایشگاه به غیر مسلمانان گفته می*شود که اسلام دین صلح و مهربانی است.
الغامدی در ادامه افزود: در این نمایشگاه برخی کتاب*هایی که به تصحیح تصورات نادرست از اسلام کمک می*کند، نیز در اختیار بازدیدکنندگان قرار می*گیرد.
وی در ادامه اظهار داشت: در نمایشگاه «اسلام حقیقی را کشف کن» نخبگانی شرکت دارند که وظیفه گفت**وگو با بازدیدکنندگان را بر عهده دارند که با حضور در محل نمایشگاه به سؤالات بازدیدکنندگان درباره اسلام و اصل توحید پاسخ می*دهند.
الغامدی به یک اتفاق جالب که در نمایشگاه اتفاق افتاد، اشاره کرد و گفت: کشیشی برای انجام فعالیت*های «تبشیری»(تبلیغ آیین مسیحیت) و اقناع دانشجویان به این که حضرت عیسی(ع) همان خداوند است، وارد نمایشگاه شد.
وی افزود: برخی نخبگان حاضر در این نمایشگاه که وظیفه گفت*وگو با بازدیدکنندگان را داشتند، با وی به بحث و گفت*وگو پرداختند که این بحث*ها به نتیجه جالبی منجر شد. این کشیش پس از شنیدن سخنان دانشجویان مسلمان در این که مسیحیت دین کاملی است دچار شک و تردید شد، اما اعلام کرد که همچنان مسیحی خواهد ماند.
لازم به ذکر است، نمایشگاه سالانه «اسلام حقیقی را کشف کن»، روز جمعه، پس از یک هفته فعالیت، به کار خود پایان داد. این نمایشگاه برنامه*ها و فعالیت*های متنوع بسیاری را برگزار کرد که مورد استقبال بی*نظیر دانشجویان غیرمسلمان انگلیسی قرار گرفتند.
بر اساس آمار رئیس انجمن اسلامی دانشگاه نیوکاسل، این نمایشگاه بیش از 4 هزار بازدیدکننده داشته است.
نمایشگاه «اسلام حقیقی را کشف کن» دارای 4 بخش «دین اسلام»، «فرهنگ اسلام»، «رسم*الخط عربی» و «زن در اسلام» بود.