در اندونزی پرجمعیت*ترین کشور اسلامی، مسجد «علی بن ابیطالب(ع)» افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری اهل*بیت(ع) ـ ابنا ـ مسجد «علی بن ابیطالب(ع)» در شهر «پولو» واقع در استان «سوکو هرجو» در جزیره «جاوه» اندونزی افتتاح شد.
گنجایش این مسجد تقریبا 100 نمازگزار است و نسخه*هایی از قرآن کریم و برخی از کتب مهم اسلامی جهت آگاهی*بخشی به مسلمانان این منطقه و آموزش امور و مسائل دینی به *آن*ها در این مسجد ارائه شده است.
ساخت و تجهیز این مسجد به*همت مؤسسه خیریه «عید» قطر و با همکاری شرکای این مؤسسه و نیز مؤسسه محلی خیریه «الصلة» ـ یکی از بزرگترین مؤسسات خیریه اندونزی ـ صورت گرفته است.
در این مسجد، علاوه بر اقامه نماز*های یومیه و نماز جمعه، اعیاد و مراسم*های دینی و مذهبی و دوره*هایی در زمینه آموزش علوم دینی و حفظ قرآن کریم به علاقه*مندان انجام می*شود.
مسجد علی بن ابیطالب(ع) همچنین، حلقه اتصال میان شهروندان جزیره جاوه اندونزی با نهادهای دینی این منطقه به*منظور کسب علوم دینی خواهد بود و تأسیس این مسجد شهروندان اندونزیایی را در حمایت از فعالیت*های دینی تشویق می*کند.
این مکان دینی ـ* عبادی همچنین مرکزی برای گسترش علم و دانش، آموزش کتاب خداوند و ترویج آموزه*های قرآن میان ساکنان این منطقه خواهد بود و در تحکیم و نهادینه*کردن ارزش*ها و اصول اسلامی در میان مردم بسیار تأثیرگذار است.
تأسیس این مسجد در کشور اندونزی به*عنوان پرجمعیت*ترین کشور اسلامی امری بسیار مهم و ضروری به*شمار می*رود.
................