به گزارش خبرگزاری بین*المللی قرآن (ایکنا) به نقل از پایگاه خبری «Express Tribune»، مایرا سلیم، جوان 21 ساله، هر روز خانه*اش را در حالی ترک می*کند که می*داند با چه سؤالاتی مواجه خواهد شد.
آیا با حجاب می*خوابی؟ آیا اجازه داری حجابت را هرگز برداری؟ با و جود حجاب صدای مرا می*شنوی؟ این*ها سؤالاتی است که از مایرا پرسیده می*شود و او با وجود اینکه دلش می*خواهد بگوید که این چه سؤال*هایی است، خود را کنترل می*کند و به آن*ها در مورد دینش و دلیل حجابش می*گوید.

او که در دو سالگی به همراه خانواده*اش از پاکستان آمده و در کانزاس زندگی می*کند، معتقد است: اکثر آمریکایی*ها حتی فاقد اطلاعات مقدماتی در مورد اسلام هستند.
اولین تجربه او از این مسئله زمانی بود که یک زن پشت چراغ راهنمایی و رانندگی شیشه اتومبیلش را پایین داد و فریاد کشید که به کشور خودت برگرد.
مایرا سلیم که رئیس انجمن دانشجویان مسلمان در دانشگاه ایالتی ویچیتا در شهر کانزاس است، ناامید نمی*شود و به دنبال راه*هایی برای بهتر کردن فضا برای خود و دیگر شهروندان مسلمان است.
او بجی(نشان و آرم سینه) طراحی کرده که روی آن نوشته شده «من مسلمانم، از من سؤال کنید» و با نصب آن به لباس خود مردم را به پرسیدن سؤالاتشان دعوت می*کند.
البته مایرا می*گوید که انجام این کارها کافی نیست و هرچقدر هم که توضیح دهید که مسلمانان از داعش و ایدئولوژی آن*ها بیزار هستند، باز هم قانع نمی*شوند.
با این حال او به تلاش*های خود برای از بین بردن تصورات نادرست از طریق تعامل دوستانه ادامه می*دهد.
او با به یاد آوردن سالگرد حادثه سپتامبر به عنوان سخت*ترین روزهای یک مسلمان در آمریکا، گفت: به هر برنامه*ای که ممکن بود می*رفتم تا ماجرا را از دیدگاه مسلمانان نیز شرح دهم.
مایرا سلیم می*گوید: آرزو داشتم که مردم در این سال*ها متوجه حقیقت می*شدند.
او می*افزاید: من یادگرفته*ام که برای اینکه بتوانم زندگی کنم نباید بگذارم که هراس**های دیگران زندگی مرا تعریف کند.