گروه بین*الملل: پنجمين دور گفت*وگوی دينی ايران و كره جنوبی با عنوان «دين، صلح و امنيت جهانی» صبح امروز، ششم بهمن*ماه در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری بین*المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع*رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، پنجمين دور گفت*وگوی دينی مركز گفت*وگوی اديان و تمدن*های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با سازمان كنفرانس اديان برای صلح كره جنوبی، با عنوان «دين، صلح و امنيت جهانی» صبح امروز، ششم بهمن*ماه در ساختمان شهيد رحيمی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی آغاز شد.
در این نشست حجت*الاسلام والمسلمين علی يونسی، دستيار ويژه رئيس*جمهور در امور اقوام و اقليت*های دينی و مذهبی، ابوذر ابراهيمی*تركمان، رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، عبدالرحيم گواهی، رئيس مركز پژوهش اديان جهان، حجت*الاسلام عبدالحسين خسروپناه، رئيس مؤسسه پژوهشی حكمت و فلسفه ايران، حسن بلخاری، مديرگروه مطالعات عالی هنر دانشگاه تهران، عماد افروغ، علی*محمد حلمی، رئيس مركز گفت*وگوی اديان و تمدن*های اين سازمان و انديشمندان مسيحی از كره* جنوبی همچون اسقف اعظم كيم هی ـ جونگ، رئيس كميته ارتباط جهان مسيحی و گفت*وگوی اديان كنفرانس اسقفان كاتوليك كره جنوبی، كشيش كيم گوانگ جون، دبيركل كنفرانس اديان برای صلح كره جنوبی، هيوندو پارك، سردبير مجله صلح و دين و تنی چند از دیگر فعالان اين حوزه در كره جنوبی حضور دارند.
در ابتدای اين نشست علی*محمد حلمی، رئيس مركز گفت*وگوی اديان و تمدن*های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در سخنانی گفت: خرسنديم كه امروز جمهوری اسلامی ايران ميزبان پنجمين دور گفت*وگوی دينی با كره جنوبی است.
وی در ادامه با توجه به سوابق گفت*وگو*های انجام شده ميان طرفين، افزود: گفت*وگوهای ميان ما و كره جنوبی از سال 1390 با موضوع «جوامع دينی در رويارويی با چالش*های سكولاريزم» آغاز شد و دومين دور از اين گفت*وگو*ها با انديشمندان كره*ای تحت عنوان «دين، همزيستی مسالمت*آميز و عدالت اجتماعی» در سال 1391 برگزار شد.
حلمي در ادامه سومين دور از گفت*وگوها را تحت عنوان «نقش دين در ارتقای ارزش*های اخلاقی و انسانی» در شهريورماه 1392 در تهران تبيين كرد و دور چهارم گفت*وگوها تحت عنوان «ظرفيت*های همكاری اديان برای اعتلای صلح عادلانه و جهان عاری از خشونت و افراط*گرايی» در بهمن*ماه 1393 در سئول معرفی كرد.
رئيس مركز گفت*وگوی اديان و تمدن*های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی پنجمين دور گفت*وگوها ميان جمهوری اسلامی ايران و كره جنوبی را با عنوان «دين، صلح و امنيت جهانی» بيان كرد.
وی در پايان سخنان خود، گفت*وگوی دينی را راهكاری برای ايجاد صلح و امنيت جهانی، تببين نقش خانواده و جوانان در ايجاد آرامش و امنيت و توجه اديان به حفظ و حراست محيط زيست دانست.
یادآور می*شود، انديشمندان مسلمان و مسيحی ششم و هفتم بهمن*ماه، مقالات خود را با موضوعات «توصيه*های اديان برای برقرای صلح و آرامش»، «گفت*وگوی دينی؛ راهكاری برای ايجاد صلح و امنيت جهانی»، «نقش خانواده و جوانان در ايجاد آرامش و امنيت» و «توجه اديان به حفظ و حراست از محيط زيست» ارائه خواهند داد.