قاسمی از اعزام زائران در قالب گروه*های ۸۰ نفره به عتبات خبر داد و گفت: مقدمات اعزام زائران به سامرا فراهم شده و در صورت موافقت مسوولان مربوطه، زائران برای زیارت حرم امامین عسکریین (ع) به این شهر مقدس اعزام می*شوند.

به گزارش خبرگزاری اهل*بیت(ع) ـ ابنا ـ مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق اظهار کرد: با توجه به اینکه مسیر سامرا طولانی و برای زائران خسته کننده است، از این رو بگونه*ای برنامه ریزی کرده*ایم که زائران قبل از سفر به سامرا، ابتدا به کاظمین سفر کنند و پس از استراحت نیم روزه، جهت زیارت حرم امامین عسکریین(ع) به سامرا عازم شوند.
«مصطفی قاسمی» ادامه داد: با توجه به هماهنگی*های انجام گرفته، بزودی برخی کاروان*های زائران عتبات عالیات در قالب ۸۰ نفره به عراق اعزام می*شوند.
وی با بیان اینکه بیش از این زائران فقط در قالب گروه*های ۴۰ نفره اعزام می*شدند، افزود: گروه*های ۸۰ نفره بصورت محدود و بصورت آزمایشی از اول بهمن ماه اعزام می*شوند که این گروه*ها بصورت زمینی به عراق سفر می*کنند.
مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق گفت: تغییری در هزینه و مدت زمان سفر گروه*های ۸۰ نفره با گروه*های ۴۰ نفره وجود ندارد و این زائران در دوره جدید به عراق سفر می*کنند که در صورت استقبال و موفقیت این برنامه همیشگی خواهد شد.
قاسمی افزود: بیشترین متقاضیان گروه*های ۸۰ نفره، هیات*های مذهبی، مدارس و برخی نهادهای فرهنگی هستند که تمایل دارند زائرانشان در طول سفر با تعداد بالا و همزمان به این سفر معنوی عزیمت کنند.
وی افزود: براساس تصمیماتی که در عراق گرفته*ایم، پیشنهاد شده زائرانی به سامرا اعزام شوند که زمینی به عراق سفر می*کنند و مدت زمان سفر آن*ها از هفت روز به هشت روز افزایش یابد.