گروه بین*الملل: مسلمانان شهر «سنت لوئیس» آمریکا پیام محکومیت تروریسم از نگاه مسلمانان را بر روی بیلبوردهای شهری نقش کردند.
به گزارش خبرگزاری بین*المللی قرآن (ایکنا) به نقل از پایگاه خبری شبکه تلویزیونی «KSDK»، این بیلبوردهای الکترونیک در 7 خیابان پر رفت و آمد سنت لوئیس قرار دارد و بر روی آن نوشته شده: «ما، مسلمانان آمریکایی تروریسم را محکوم می*کنیم».
گروهی از مسلمانان آمریکا که نگران وضعیت جامعه خود هستند تصمیم به اجرای این طرح گرفتند و برای پیاده*سازی آن در آستانه سال نو میلادی از شعبه سنت لوئیس شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی کمک گرفتند.
به گزارش شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی، در حال حاضر گفتمان گسترده ضداسلامی در این کشور وجود دارد و امید آن می*رود که این بیلبوردها پیام مسلمانان را به اکثریت جامعه که در مورد اسلام و مسلمانان اطلاعات زیادی ندارند، برساند.
یکی از اعضای سازمان*دهنده این طرح می*گوید: ما پیش*تر نیز پیام خود را اعلام کرده*ایم؛ اما باز هم نیاز داریم که آن را تکرار کنیم.
وی افزود: ما مسلمانان تروریسم را محکوم می*کنیم و می*خواهیم بخشی از تلاش جامعه برای مقابله با تروریسم باشیم.
پیش از دور جدید اسلام*ستیزی در آمریکا که به قبل از حوادث تروریستی در پاریس و سن*برناردینو باز می*گردد، شهر سنت لوئیس واقع در ایالت «میزوری» به کمپین سراسری مقابله با تصورات نادرست علیه اسلام و مسلمانان پیوسته بود.
در آن کمپین، بیلبوردهای تبلیغاتی برای مقابله با تصورات نادرست در مورد اسلام و مسلمانان در سطح شهر برافراشته شد.
این بیلبوردها که حاوی مطالبی مثل: #محمدکیست (#WhoIsMuhammad)، سؤال بپرسید و جواب بگیرید! بود، به مدت سه ماه در این شهر در معرض دید مردم قرار گرفت.